نجات گیاهان تحت تأثیر بیماری سبز شدن مرکبات

.علت سبز شدن مرکبات گیاهان مبتلا به بیماری سبز شدن مرکبات، که به عنوان بیماری huanglongbing یا اژدهای زرد نیز شناخته می شود، یک عفونت

علت سبز شدن مرکبات

درخت پرتقال یا لیموترش می‌تواند عطر شگفت‌انگیزی برای شب‌ها در پاسیو و میوه‌ها برای نوشیدنی هنگام سرگرمی ارائه دهد، اما اگر درخت شما بیمار بود.

آیا می‌دانید چگونه علائم بیماری سبز شدن مرکبات را تشخیص دهید؟

بیماری سبز شدن در همه کشورهای تولید کننده مرکبات یک مشکل جدی است و باعث می شود درختان مرکبات آلوده علائمی شبیه کمبودهای تغذیه ای و میوه های غیرخوراکی ایجاد کنند که تا حدودی رنگ سبز خود را حفظ می کنند.

بیماری سبز شدن مرکبات چیست؟

گیاهان مبتلا به بیماری سبز شدن مرکبات، که به عنوان بیماری huanglongbing یا اژدهای زرد نیز شناخته می شود، یک عفونت باکتریایی جدی پیدا کرده اند. علائم بیماری سبز شدن مرکبات بسیار متفاوت است. اما شامل برگ‌های جدید با خال‌های زرد یا لکه‌دار، شاخه‌های زرد، رگبرگ‌های بزرگ و چوب پنبه‌ای برگ. و همچنین میوه‌هایی که کوچک با انتهای سبز و پر از دانه‌های کوچک، تیره، سقط‌شده و آب تلخ هستند می‌شود. این باکتری توسط پسیل مرکبات آسیایی ، یک حشره کوچک گوه ای شکل با رنگ های قهوه ای و سفید خالدار منتقل می شود.

علت سبز شدن مرکبات

کنترل سبز شدن مرکبات

هیچ درمانی برای سبز شدن مرکبات وجود ندارد. که توضیح دهد که چرا تشخیص زودهنگام علائم بیماری سبز شدن مرکبات بسیار مهم است.

حذف سریع درختان آلوده تنها راه جلوگیری از گسترش باکتری های مسئول است و از آنجایی که درختان آلوده دیگر هرگز میوه های مفیدی تولید نمی کنند. گیاهانی که تحت تأثیر سبز شدن مرکبات قرار می گیرند شامل همه درختان مرکبات معمولی مانند پرتقال ، لیموترش و لیمو و همچنین گیاهان زینتی مانند یاس پرتقال ، لیموبری هستند .پسیل ها کوچک هستند و اغلب بیش از 1/8 اینچ (3 میلی متر) طول ندارند.حشره‌کش‌ها می‌توانند برای زنبورهایی که مرکبات را گرده‌افشان می‌کنند بسیار سمی باشند. اما اگر در یکی از مناطق قرنطینه سبز مرکبات زندگی می‌کنید. ممکن است درمان برگ‌های درخت مرکبات با کلرانترانیلیپرول، اسپینتورام، دی متوات یا فورمتانات مفید باشد.

جهت مشاوره میتوانید از طریق تیکت بعد از ثبت نام در سایت یا در واتس آپ با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید