دوستان آبیاری بنده به این شکل هست
 نوع آبیاری و کود دهی در گیاهان بسیار مهم است
همیشه گیاه رو آبیاری عمیق میکنم. طوری که از کف گلدان آب خارج بشه ( آب در حد چند قطره ) و هر وقت خاک گلدان ( عمق خاک و گلدان ) کاملا خشک شد. دو الی سه روز فاصله میدم بعد دوباره آبیاری میکنم ( آبیاری در فصول گرم بهتره شب ها به خاطر خنک بودن هوا آبیاری بشه تا گیاه رطوبت مورد نیاز خودش رو جذب و ذخیره کنه ).
در فصول سرد آبیاری صبح ها انجام بشه.
در مورد کوددهی که بیشتر دوستان در گروه پرسش و پاسخ از بنده. سوال میپرسن. این است که مثلا کودی داریم که هم محلولپاشی ( مه پاشی ) .و هم کودی که از طریق سیستم ریشه ( آبیاری ) میکنیم چطور باشه ؟
خب دوستان اول از همه اینکه هر شرکتی برای خودش. دوره کارنس ( یعنی مثلا از هر 10 روز یا 15 روز یکبار تکرار کنید ) داره و مقدار مصرف ,,, پس با توجه به دستور سازنده برای گیاه مورد نطر مصرف بشه.
نوع آبیاری و کود دهی

نوع آبیاری و کود دهی

مثلا من کود 20.20.20 و جلبک دریایی و بیوبیست گلد برای گلهای آپارتمانی میخوام بدم.
مثلا امروز 1400/02/10 هست و زمان آبیاری گلهام هستش. ,,, میام با کود 20.20.20 طبق دستور مصرف سازنده کود با یک لیتر آب مخلوط میکنم و گلهارو کوددهی میکنم.
بعد از گذشت مثلا 4 روز ( چون آبیاریم عمیق بود و تهویه مناسب. و خاک و مناسب و گلدان مناسب دارم ) در عرض 4 روز کلا خاک گلدان خشک میشه.
پس الان دیگه زمان آبیاری گلهام هست و میام با آب خالص ( جوشیده سرد شده ) .( جهت پیشگیری از بیماری قارچی ) آبیاری میکنم. بعد از اتمام آبیاری میتونم از کود. محلولپاشی ( جلبک دریایی یا بیوبیست گلد ) از این دو تا یکی رو انتخاب میکنم و بر روی برگ گلهام مه پاشی میکنم.
دفعه بعد که زمان آبیاری رسید میتونم بازم کوددهی کنم. ( کود مثلا گلدهی 12.12.36 ) و این روال رو همیشه پیش میرم.
بعد از دو ماه کوددهی میتونید به گیاه استراحت بدین یک ماه کوددهی رو متوقف کنید.

سایت رسمی کود گرومور آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *